KONST / Oljemålningar / Oljemålning / rörlig mekanik 17354388

nr 1735 4388

Bengt Elde

(1939-2015), Sverige

Oljemålning / rörlig mekanik, Bengt Elde (1939-2015), Sverige, tillskriven. Skärgårdsidyll, mekaniskt rörliga ankor. Ej signerad. Reliefdekor / collage, olja på pannå, yttermått inklusive ram: 200x210 cm.

Bengt Elde, svensk målare född 1939, död 2015.

Utrop:

6.500 kr

Såld:

5.000 kr

måndag 27 oktober 2025
kl 19:55:28

23/10 20:26:45 1      Vinnande bud

Bengt Elde

Läs mer om Bengt Elde